Davetiye Fiyatları Neye Göre Belirlenir? Leave a comment

Her davetiye kataloğunun fiyat aralığı ve kalitesi farklıdır. Zarfın kalınlığı-inceliği davetiyenin ebatları üzerindeki işlemeli süsler davetiyenin maliyetine göre fiyatlar değişmektedir.

Yağmur-cem kataloğu, dilek  kataloğu, ezgi kataloğu, alara kataloğu fiyatları her bütçeye uygun davetiyelerdir. Kalitesi 1. Hamur kağıtlar kullanılmıştır. Ela kataloğu, kıvılcım kataloğu, ebru kataloğu, orkide kataloğu, kristal kataloğuda her bütçeye uygun üzerindeki işçilik ve aksesuarlar davetiyenin maliyetini biraz daha yükseltiyor.

Son yıllarda davetiye üretimlerinde aksesuarlar geniş yer tutmaktadır. Aksesuarlar davetiyelerin tamamlayıcısı olarak sıklıkla tercih edilmektedir. Aksesuarlar davetiye fiyatlarını doğrudan en fazla etkileyen nedenlerdendir. Davetiyelerde en sık kullanılan aksesuarlar püskül, fiyonk kurdela, çeşitli ebatlarda ve özelliklerde taşlardır. Özellikle davetiyelerde kullanılan taşlar davetiye fiyatlarını en fazla etkileyen aksesuarlardır. Bu taşlar arasında yapay taş ve gerçek savaroski taşlar bulunmaktadır. Gerçek savoraski taşlar davetiyelerde kağıt maliyetlerinin kat kat üstünde maliyet teşkil etmektedir.
Teknolojinin ve paralelinde matbaacılığın hızla gelişmesiyle kadife kaplama kağıtlar davetiyelerde kullanılmaya başlandı. Kadife, matbaacılık deyimiyle flock baskı davetiye maliyetlerinde taşlara göre az olsada önemli bir maliyet teşkil etmektedir.
Kadife düğün davetiyeleri ya da kına davetiyeleri çeşitli renk seçenekleri ile taşlı davetiye fiyatları yüksek gelen çiftler tarafından en sık tercih edilen davetiye modelleri arasındadır.

Her ne kadar yüksek fiyatlı davetiye modelleri çok şık ve gösterişli görünse de müşteriler özelikle klasik model davetiyeleri fiyatları nedeniyle tercih etmektedir. Her dönem kağıt üzerinde desen ve renk uyumluluğu olan ve fiyatı uygun olan davetiyeler en çok satan davetiye modelleri arasındadır. Çiftler hayatlarının en özel günü için her zaman en beğendikleri davetiyeyi yaptırmaya çalışmakta fakat fiyat olgusu seçimleri en fazla etkileyen nedenlerden biri olarak davetiye seçimini etkileyen en başlıca etkenlerdendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir