Nikah Şekeri Leave a comment

Nikah Şekeri

Nikah şekeri davetinizden sonra hatıra olarak uzun süre saklanacak, şirin bir hatıradır. Düğününüzde veya nikahınızda dağıtılan nikah şekerlerini ziyarete gittiğiniz evlerin buzdolabında ya da yaşam ünitelerinin bir köşesinde görmeniz mümkün. Davetlerden hatıra olarak en çok saklanan şeydir nikah şekeri.

Nikah Şekeri Seçimi

Nikah şekeri seçimi yaparken davetiyeniz ile bir uyum içerisinde olmasını isteyeceksiniz. Nikahınızı bir konsept paralelinde gerçekleştirecekseniz nikah şekeri seçimine bu şekilde yaklaşmalısınız. Örneğin bir kır düğünü tertip ediyorsunuz. Davetiyeniz çiçek, kelebek gibi objeler içermeli. Buna paralel olarak da her bakıldığında akla sizin o unutulmaz gününüzü getirecek kelebek, çiçek içeren bir nikahı şekeri hazırlatmalısınız. Eğer konsept benim için çok önemli değil diyorsanız seçebileceğiniz onlarca model var.

Şeker mi Lavanta mı?

Adı üstüne nikah şekeri ama son yıllarda şeker belki de en az kullanılan materyal. En çok kullanılan ise lavanta. Peki böyle bir seçim yapılmasına iten nedir? Her şeyden önce lavanta ile hazırlanan nikah şekerlerinin, şeker ile hazırlananlara nazaran fiyat olarak daha uygun olması. Lavantanın güzel kokusu da tabi ki bir etken. Uzun yıllar saklanıyor olması da göz önüne alındığında lavanta ya da koku verecek başka bir materyalin kullanılması şeker kullanılmasından daha doğru.

Nikah Şekeri Fiyatları

Nikah şekerinde fiyat aralığı geniştir. Fiyatlar arasında fark olmasının nedenleri ise; kullanılan objeler ve işçilik diyebiliriz. Kullanılan objelerin çeşitliliği, büyüklüğü, hammaddesi fiyata direk etki etmektedir. Bir de hazırlanırken ne kadar zaman aldığı da fiyatı direk etkiler. Nikah şekeri genel itibari ile elle tek tek hazırlanan ürünlerdir. Bu nedenle hazırlığı ne kadar uzun olursa fiyatı da o kadar yukarı çıkacaktır. Bu bilgiler ışığında bütçeniz dahilinde bir planlama yapabilirsiniz.

Ne zaman dağıtılmalı?

Aslında istediğiniz organizasyonda dağıtabilirsiniz. Dağıtımını kontrollü yapmanız herkesin bu hatırayı alabilmesi için sağlıklı bir çözüm olur. Aksi takdirde yeterli gelmeyebilir ve davetlilerden bazıları evlerine düğününüze dair hiç bir hatıra olmadan dönerler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir