Düğün Davetiyesi Leave a comment

Düğün Davetiyesi

Düğün davetiyesi çiftlerin bu özel günlerinde vazgeçilmez yardımcılarından biridir. Davetiyeler misafirleri düğün, nikah merasimlerine çağırmak için kullanılır. Düğün davetiyeleri değişik şekillere sahip olabilir. Çiftlerin zevklerine ve organizasyonun konseptine göre değişiklik gösterebilir.

Düğün Davetiyesi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Davetiye seçimi bazı çiftler için ciddi bir problem oluştursa da bazı çiftler için hızlıca çözülebilen bir olaydır. Seçimi kolaylaştırmak için ne yaplmalısınız? Herşeyden önce nasıl bir davetiye yaptırmak istediğinize karar vermelisiniz. Bundan kasıt davetiyenin konsepti ne olmalı (sade, karikatürlü, gösterişli vs.). Nasıl bir davetiye yaptıracağınıza karar verdikten size sunulan modellerden seçimler yapabilir ya da kendinize özel bir tasarım hazırlatabilirsiniz. Bu durumda iki farklı alternatifin oluşmaktadır katalog davetiyelerinden yapılacak seçimler ve özel tasarım davetiyeler. Bir üçüncü seçenek de davetiyeyi kendinizin tasarlaması ama bu durumu da özel tasarım davetiyeler seçeneği içinde inceleyebiliriz.

Katalog Davetiyeleri

Katalog davetiyeleri, davetiye firmaları tarafından hazırlanan modellerdir. Bu modellere genel konseptte ve mevcut trendler göz önüne alınarak hazırlanır. Çok fazla değişiklik yapma şansınız yoktur.

Özel Tasarım Davetiyeler

Bu kategoride değerlendirebileceğimiz davetiyeler kendi tasarladıklarınız veya bir tasarımcıya kendiniz için özel hazırlattığınız modellerdir. Özel tasarım davetiyelerin avantajı size özel olması ve tasarımına müdahale edebiliyor olmanızdır. Buna karşın katalog davetiyelerine göre daha maliyetli ürünlerdir.

Davetiye Fiyatları

Davetiye fiyatları geniş bir aralıktadır. Standart bir fiyat vermemiz yanlış olur. Seçeceğiniz modelin tasarımına, uygulamasına, baskı şekline göre davetiye fiyatları farklılık göstermektedir. Tavsiyemiz düğün bütçeniz içinde davetiye yaptıracağınız adete göre davetiye için bir yer ayırmanız. 100 adeti 50-100 TL aralığında olacak şekilde bu ayarlamayı yapabilirsiniz. Bütçe içinde yapmış olduğunuz bu ayarlama davetiye seçiminizin de hızlanmasını sağlayacaktır 1000 adet davetiye 100 TL

Kaç Adet Davetiye Bastırılmalı

Davetiyelerin yetmemesi korkusu her düğün zamanı yaşanır. Kontrolsüz gidilmesi durumunda davetiye vermeniz gereken kişilere yeterli sayıda olmadığı için davetiye veremezsini, bir seçim yapmak durumunda kalırsınız. Size tavsiyemiz bir davetli listesi oluşturmanız. Bu liste sadece davetiye de değil organizasyonun genelinde çok işinize yarayacaktır. Davetiyelerinizi hazırlamış olduğunu listeden 50 adet fazla hazırlatınız. Bu fazlalık unutmuş olabileceğiniz kişiler için size tampon bölge oluşturacaktır.
Bu özel gününüzün sorunsuz şekilde geçmesi dileği ile.
Mutluluklar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir